fbpx

O Akademii

Blog Akademii Architekta IT to garść wiedzy dla tych, którzy pragną poszerzyć swoje horyzonty, ale także chcą zaspokoić, wiecznie nienasycony, głód wiedzy.


Kim jest prowadzący Akademię IT?

Michał Szafrański
Architekt IT

Jestem specjalistą z branży IT z ponad dwudziestopięcioletnie doświadczeniem. Od dwudziestu lat zajmuję się projektowaniem aplikacji biznesowych i tworzeniem oprogramowania.

Jestem absolwentem Politechniki Łódzkiej, gdzie uzyskałem tytuł magistra na kierunku Informatyka Stosowana na wydziale FTiMS. Dodatkowo ukończyłem podyplomowe studia w SGH w Warszawie na kierunku „Zarządzanie Projektami”.

Przez wiele lat mojej programistycznej przygody kodowałem w większości popularnych języków, od C++, Cobol, Java, C# do TypeScript i Swift. Jestem również praktykiem Domain-Driven Design oraz Extreme Programming. Przez wiele lat prowadziłem szkolenia z architektury systemów, co pomogło mi w dalszym rozwoju zawodowym.

Interesuję się ruchem Software Craftsmanship i stosowaniem Clean Architecture w projektowaniu systemów. Jestem zwolennikiem wykorzystywania technologii cloud computing oraz modelu serverless.

Aktualnie pracuję jako Architekt Rozwiązań w dziale zajmującym się przeciwdziałaniem przestępstwom finansowym w Banku, gdzie odpowiadam za rozwój architektury systemów AML (Anti Money Laundering). Specjalizuję się w zarządzaniu ryzykiem oraz migracji systemów do chmury AWS. Jestem ciągle otwarty na nowe, zwinne metody tworzenia systemów, a także zaangażowany w ciągłe doskonalenie swoich umiejętności Architekta IT.

Certyfikowany Architekt AWS 

Z wielkim upodobaniem używam rozwiązań firmy Apple i jestem entuzjastą ergonomii systemów spod znaku jabłuszka.